Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Машкевич С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Пашицкий Э. А. 
Самосогласованный pасчет спектpа квазичастиц в свеpхтекучей бозе-жидкости с подавленным бозе-эйнштейновским конденсатом / Э. А. Пашицкий, С. И. Вильчинский, С. В. Машкевич // Физика низ. температур. - 2002. - 28, № 2. - С. 115-122. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Машкевич С. В. 
Квантова та статистична механіка систем із дробовою статистикою : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / С. В. Машкевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 36 c. - укp.

Розглянуто питаня щодо дробової статистики у низьковимірних системах. Обчислено точні кратності виродження станів трьох епіонів. З великою точністю для високих значень енергії числово знайдено спектр системи трьох еніонів у гармонічному потенціалі. Введено поняття еніонних траєкторій - неперервних залежностей енергетичних рівнів від кутового моменту. Числово знайдено третій і четвертий віріальні коефіцієнти еніонів. Побудовано кластерний і віріальний розклади для еніонів, що розрізняються. Знайдено мішані віріальні коефіцієнти третього порядку та сформульовано наближення двохчастинкових кореляцій, в якому віріальний розклад має дуже простий вигляд. Числово розв'язано задачі (1 + 2) і (2 + 1) тіл для системи частинок з магнітними домішками. Одержано вирази для віріальних коефіцієнтів еніонів скінченного розміру у двох межових випадках. Обчислено статистичний форм-фактор у конкретній польовій моделі. Розроблено теорію збурень дя еніонів: продемонстровано, як змусити цю теорію працювати для точкових еніонів та для еніонів скінченного розміру. Розглянуто тривимірну модель, в якій ефективно виникає дробова статистика. Побудовано квантово-механічну модель ексклюзійної статистики. Розроблено термодинаміку даної статистики. Одержано кластерний та віріальний розклади у загальному випадку та встановлено зв'язок цієї статистики з моделлю еніонів на найнижчому рівні Ландау.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.23,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Машкевич С. 
Історія приміських трамвайних ліній Києва. I. Святошинський трамвай / С. Машкевич // Краєзнавство. - 2014. - № 1. - С. 35-44. - Бібліогр.: 81 назв. - укp.

Висвітлено історію першої приміської трамвайної лінії в Києві - Святошинського трамвая, відкритого в 1900 р. та включеного до системи міського трамвая в 1923 - 1924 рр. Показано, що будівництво та функціонування цієї лінії було тісно пов'язано з функціонуванням дачного селища в Святошині, хоча лінія обслуговувала й інші місцевості, розташовані на її трасі. У "смутний" період 1917 - 1919 рр. значення лінії зросло, а на її роботі позначилися економічні та соціальні проблеми, притаманні тому часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)61-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Машкевич С. 
Історія приміських трамвайних ліній Києва. II. Кадетська (Артилерійська) лінія / С. Машкевич // Краєзнавство. - 2014. - № 2. - С. 15-27. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Висвітлено історію Кадетської (Артилерійської) трамвайної лінії в Києві, що існувала в 1908 - 1918 рр. Лінія обслуговувала військові установи - кадетський корпус, пізніше військові училища на Солом'янці, - а також жителів прилеглих місцевостей. З 1915 р. вона стала першим у Києві трамвайним підприємством, що належало місту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)5-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Машкевич С. В. 
Рання історія безрейкового громадського транспорту в Києві / С. В. Машкевич // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 39. - С. 62-69. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Висвітлено історію виникнення і ранні етапи експлуатації безрейкового міського громадського транспорту - тролейбуса й автобуса - в Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: О8 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Машкевич С. 
Історія приміських трамвайних ліній Києва. III. Деміївський трамвай / С. Машкевич // Краєзнавство. - 2017. - № 1/2. - С. 81-94. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Висвітлено історію Деміївського трамвая - приватного транспортного підприємства у передмісті Києва - Деміївці, що функцiонувало з 1908 по 1920 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: О821.1г(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Машкевич С. 
Історія приміських трамвайних ліній Києва. IV. Дарницький (Слобідський) трамвай / С. Машкевич // Краєзнавство. - 2017. - № 3/4. - С. 93-107. - Бібліогр.: 107 назв. - укp.

Висвітлено історію Дарницького (Слобідського) трамвая - першої трамвайної лінії в Києві, яка перетнула Дніпро. Ця лінія працювала з 1912 по 1941 р., спочатку як приватне підприємство, потім як частина загальноміської трамвайної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: О821.1г(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Машкевич С. 
Дмитро Малаков - дослідник і співбесідник / С. Машкевич // Краєзнавство. - 2019. - № 1. - С. 149-151. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Машкевич С. В. 
Київський міський транспорт (кінець ХІХ - початок ХХІ ст.): історія становлення та функціонування : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / С. В. Машкевич; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 40 c. - укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження історії київського міського транспорту як важливої частини міської інфраструктури та водночас нового міського соціального простору. Проведено ретельний аналіз наявної історіографії з обраної теми. Виявлено великі лакуни й усунуто значну кількість неточностей. Вивчено історію становлення та функціонування київського міського транспорту як єдиної системи, що, з одного боку, була підпорядкована потребам міста, з іншого боку, мала внутрішні тенденції розвитку, і цей розвиток чинив певний зворотний вплив на процеси в самому місті. Найсуттєвішими рисами еволюції транспортної системи є: по-перше, трансформації, тобто якісні зміни характеру самої системи, що стають межами між різними етапами її розвитку. У випадку з київським міським транспортом виявлено чотири таких трансформації, розкрито їх причини, суть і наслідки. По-друге, зворотні зв'язки, що безпосередньо впливають на те, як система реагує на зовнішні чинники. Виявлено, які зворотні зв'язки мали місце в київській транспортній системі в різні історичні періоди та як конкретно вони відображалися на функціонуванні міського транспорту (а отже й самого міста). Здійснено порівняння київського досвіду розвитку транспорту зі світовим. Показано, що в минулому Київ був цілком на світовому рівні в тому, що стосується системи міського транспорту, однак, згодом втратив ці позиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)57/64-234 + О8г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453487 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського